Deși au jucat în superioritate, CSM Râmnicu Vâlcea nu a reușit decât un egal cu FC Brașov

În ultimul meci al etapei a XI-a a Ligii a II-a, CSM Râmnicu Vâlcea a terminat la egalitate, pe propriul teren, scor 1-1, cu formaţia FC Brașov, deși brașovenii au avut doi jucători eliminaţi.

Braşovenii au deschis scorul prin Ștefan Grigorie, în minutul 7, vâlcenii reuşind egalarea prin Octavian Vasile, în minutul 70. FC Braşov a avut doi jucători eliminaţi în această partidă, Băjan (minutul 61) şi Sburlea (minutul 82).

CSM Râmnicu Vâlcea nu a putut apela la Florin Costea, deoarece acesta este accidentat.

Vâlcea a ratat astfel șansa de a fi prima echipă care învinge FC Brașov în acest sezon, scăpând printre degete trei puncte uriașe. În clasament conduce Juventus Bucureşti, cu 28 de puncte, fiind urmată de FC Braşov şi Foresta Suceava, ambele cu câte 25 de puncte dar departajate de golaveraj.