CSM Rm. Vâlcea a obţinut o remiză cu Pandurii Târgu Jiu. Scor: 2 -2

CSM Râmnicu Vâlcea a terminat la egalitate, scor 2-2, partida amicală disputată, astăzi, în compania echipei Pandurii Târgu Jiu. Chiar dacă meciul a avut loc pe un teren afectat de ploile căzute în ultimele zile, viperele albastre au jucat incredibil.

Brazilienii Eric de Oliveira şi Elton da Silva au fost singurii care au rămas pe teren toate cele 90 de minute ale întâlnirii, majoritatea jucătorilor evoluând câte 45 de minute. Vâlcenii au deschis repede scorul după numai 2 minute de joc, gol dat de Marius Staicu. Mihai Roman, de la Pandurii Tg. Jiu, a egalat înainte de pauză după o acţiune personală a lui Răduţ finalizată cu un assist. Vâlcea a preluat din nou conducerea după un 11 metri, prin acelaşi Marius Staicu, acordat pentru un henţ la Cordoş pentru ca tânărul Andrei Piţian să stabilească scorul final cu o lovitură de cap.