LiveText CS Municipal – FCU Craiova

Final de meci: scor 1-0.

Minutul 90: Arbitrul arată 3 minute de prelungiri.

Mai sunt 2 minute de joc şi Vâlcea rămâne în atac.

Minutul 86: GOL CSM Rm. Vâlcea. Nkongue a dat cu călcâiul. 1-0, scor la care CSM rămâne pe primul loc în clasament.

Minutul 83: Schimbare la CSM Rm. Vâlcea. Intră Bălan, iese Stoianof.

Minutul 76: Pârvulescu foarfecă din careu, mult peste poartă.

Minutul 72: Spectatorii nu mai au răbdare.

Minutul 70: Roman trimite cu capul puţin peste poarta lui Matache.

Minutul 64: Craiovenii domină, deşi sunt în inferioritate.

Minutul 62: Prima schimbare la FCU Craiova. Iese Cruceru şi intră Sergiu Popescu.

Minutul 60: CSM Rm. Vâlcea face ultima schimbare. Iese Codin, intră Creţu.

Minutul 56: FCU Craiova rămâne în 10 jucători. Ripoli e eliminat pentru fault violent la Ovidiu Popescu. Tot stadionul îi încurajează pe vâlceni.

Minutul 49: Roman este avertizat cu galben.

A început repriza secundă. Schimbare la pauză, la CSM Rm. Vâlcea. Intră Ovidiu Popescu şi iese Cârstoiu.

Sfârşitul primei reprize. Scor 0-0.

Minutul 45: Arbitrul de rezervă arată 2 minute de prelungire a primei reprize.

Minutul 42: Codin, singur cu poarta goală, scoate un fundaş craiovean.

Minutul 40: CSM domină, dar fără ocazii notabile.

Minutul 36: schimbare la CSM Rm. Vâlcea. Iese accidentat Edi Stoica. Intră Geantă. Stoica e dus direct la ambulanţă.

Minutul 35: Şut puternic al lui Nkongue peste poartă.

Minutul 33: Briceag, şut puţin peste poartă după pasa lui Nkongue.

Minutul 25: Jocul s-a stins, se joacă mult la mijlocul terenului.

Minutul 21: Adi Popa, cursă de 20 metri, este blocat în careu de Hotoboc.

Minutul 20: FCU cere 11 metri, arbitrul lasă jocul să curgă. Craiovenii continuă să-l conteste pe Mititelu şi strigă: „Ţărane, vinde echipa!”.

Minutul 19: Stoianof trimite din interiorul careului puţin pe lângă poartă.

Minutul 13: Au mai venit spectatori. Acum sunt peste 4.000 de persoane pe stadionul din Râmnicu Vâlcea.

Minutul 9: Vâlcea îşi intensifică presiunea.

Minutul 8: Hotoboc scoate în corner şutul aceluiaşi Nkongue.
Minutul 7: primul şut spre poartă al lui Nkongue.
Minutul 5: încă nu au fost faze de poartă.
A început meciul.
• În 2 minute va începe meciul. CSM va începe cu echipa: Matache, Deaconescu, Pâvulescu, Stoica, Popa, Todea, Cârstoiu, Briceag, Codin, Nkongue.

• Mai sunt 5 minute până la începerea meciului. În tribună a ajuns şi finanţatorul oaspeţilor, Adi Mititelu. Sunt peste 1000 de spectatori. Vâlcenii de la tribună îi spun lui Mititelu scor final 5-0. La meci a ajuns şi fostul antrenor al FCU Craiova – Nicolo Napoli.