JUNIORII B, VICTORIE CLARA IN ULTIMA ETAPA

Elevii lui Gabriel Mangalagiu au dispus cu 3-0 de LPS Targu Jiu si au terminat campionatul pe poziţia a IV-a. Echipa de juniori republicani B a clubului CSM Râmnicu Vâlcea a terminat sezonul competiţional 2014-2015 cu un succes la scor de neprezentare, 3-0 cu LPS Târgu Jiu. Elevii lui Gabriel Mangalagiu au condus la pauză cu 1-0, după golul marcat de Ciprian Popescu, Rachieru şi Drăghici fiind semnând reuşitele din repriza secundă. CSM a terminat campionatul pe poziţia a patra a clasamentului, cu 48 de puncte, obţinute din 15 victorii şi trei rezultate de egalitate, înfrângerile fiind şase la număr. Echipa noastră a marcat 54 de goluri şi a primit doar 18. În clasamentul apărărilor, „viperele” se clasează pe poziţia a doua, după lidera CS Universitatea Craiova.

În meciul cu LPS Târgu Jiu Gabi Mangalagiu a început în formula: Sporea – Prundariu, Aldescu, Toma, Rachieru – Lala, Duminică – Chiripuş, Hurumba, Roşianu – C. Popescu. Pe parcursul meciului au mai intrat: Vătafu, Drăghici, Graure şi Uţă.