HCM a pierdut la Constanţa

Formaţia feminină de handbal, HCM Râmnicu Vâlcea, a pierdut cu 25-22 în deplasarea de la Neptun Constanţa şi are doar şanse teoretice de a mai prinde un loc de play-off. Vâlcencele au început disputa cum nu se putea mai prost, marcând un singur gol în 18 minute. La pauză Constanţa a avut 13-8 şi oltencele au început o cursă de urmărire fantastică egalând la 20 cu zece minute înainte de final. Adespii a avut şansa să ducă Vâlcea pentru prima dată în avantaj dar a ratat de două ori singură cu portarul advers. Finalul le-a aparţinut gazdelor care au fost mai lucide şi au obţinut trei puncte importante. Pentru formaţia noastră urmează două meciuri infernale, pe propriul teren contra Braşovului şi în deplasare la Baia Mare.