CSM a pierdut la Piteşti cu CS Mioveni

Echipa de fotbal, CSM Rm. Vâlcea a pierdut meciul din deplasare cu CS Mioveni, scor 2-1, după un final nebun. După o primă repriză liniştită în care ocaziile mari au lipsit, gazdele au deschis scorul în minutul 65, după o livitură de la 11 metri gratuită dictată de central, la semnalizarea tuşierului. Gălan a executat impecabil, sub bară şi „viperele” au alergat după egalare. Au reuşit să înscrie în prelungiri, după un şut de zile mari a lui Adi Codin. La faza următoare, însă, o greşeală în lanţ a apărării vâlcene a făcut ca Răuţă să stabilească scorul final după ce a reluat fără marcaj, cu capul, din interiorul careului. CSM ajunge pe locul 6 al clasamenrtului, ultimul care asigură prezenţa în play-off şi are mult de muncă pentru a rămâne în prima parte a ierarhiei Seriei de Vest.