CSM a încheiat sezonul cu o înfrângere clară

CS Municipal a încheiat sezonul 2013-2014 cu o înfrângere usturătoare, 0-3 pe terenul craiovenilor de la CS Universitatea. Elevii lui Erik Lincar au jucat fără motivaţie, având în vedere că cele trei puncte nu mai contau la nimic şi au primit gol încă din minutul 14. Sin a şutat din interiorul careului, puternic, fără şanse pentru Matache şi era 1-0. Peste numai două minute studenţii şi-au mărit avantajul şi soarta victoriei era stabilită în mare parte după ce Valskis a deviat o minge centrată de unul dintre coechipierii săi. Scorul final, 3-0 pentru CSU, a fost stabilit cu 15 minute înainte de final, atunci când Varga, din lovitură liberă directă din apropierea careului. CS Municipal a terminat sezonul pe locul III al clasamentului dar încă mai speră la promovare, în urma deciziei Comisiei de Disciplină sau a memoriului pe care conducerea îl va face la Tribunalul de Arbitraj Sportiv.