Fotbal, Liga a II-a: Înfrângere grea pentru CSM

După primul succes al sezonului, Viperele Albastre au mers cu mari speranțe în deplasarea de la Chindia Târgoviște. Pe un teren unde în sezonul trecut trupa antrenată de Alex Pelici se impunea cu 2-0, trupa pregătită acum de Ionel Gane nu s-a descurcat deloc bine și a cedat la scor de neprezentare. Fără Cristea, accidentat și cu Bușu din nou pe banca de rezerve, CSM s-a descurcat destul de bine în apărare în primele 40 de minute ale întâlnirii. Gazdele au avut o posesie mai bună a balonului dar nu au pus pericol la poarta lui Muțiu decât la un lob ratat al lui Cherchez și la șutul peste al lui Neguț, aflat în situație bună. Primul gola venit în minutul 40, atunci când Liviu Mihai a păcălit întreaga apărare a vâlcenilor cu o pasă peste blocul defensiv și mingea a ajuns la Holciu care a profitat că Muțiu nu a ieșit la intercepție și a punctat simplu pentru 1-0, scor înregistrat la pauză. CSM a început mai bine mitanul secund dar elanul elevilor lui Gane a fost rupt de eliminarea ușoară lui Octavian Vasile, pentru două galbene. Din acel moment, timp de 30 de minute pe teren a fost doar Chindia, care a mai punctat de două ori prin Cherchez și a mai ratat o altă mare ocazie prin Parghel. S-a terminat 3-0 și CSM rămâne în partea inferioară a clasamentului. În următoarea etapă CSM joacă tot în deplasare, pe terenul formației Academica Clinceni, una dintre grupările care au anunțat că țintesc promovarea.

Sepsi OSK – Juventus

Pentru CSM au marcat în acest campionat: B. Geantă (3), Cîrstea (1), Cristea (1)