CSM are mari emoții

Fotbal, Liga a II-a

” gruparea din Zăvoi a remizat pe propriul teren cu Minerul Lupeni și este amenințatăcu retrogradarea

CS Municipal trăiește periculos acest final de campionat. Gruparea antrenatăde Mitică Teleșpan putea scă pa de emoțiile retrogradării în cazul în care cucerea toate cele trei puncte din confruntarea de pe propriul teren cu Minerul Lupeni. În prima repriză, vâlcenii s-au jucat cu ocaziile și au ratat multe situații în posturăde unu la unu cu portarul advers, dar scorul a rămas alb. Minerii au punctat primii, în minutul 48, atunci când Deaconescu a scă pat singur cu Perianu și a marcat pentru 1-0. Bucuria oaspeților a durat puțin, Goge restabilind egalitatea După câteva minute, După o pasăexcelentăa lui Pârvu. Mai mult decât atât, Curtuiuș a dus CSM-ul în avantaj și lucrurile mergeau spre un rezultat normal. Minerul a revenit spectaculos și în numai două minute (76 și 78) a răsturnat situația pe tabela de marcaj: 2-3. Situația a fost salvatăde Constantin Vasile care a restabilit egalitatea, cu doar câteva minute înainte de final. CSM este la numai trei puncte distanțăde retrogradare și în runda viitoare joacă în deplasare pe terenul craiovenilor de la Gaz Metan CFR, care cedeazăextrem de greu puncte „acasă”. La polul opus al clasamentului, Dacia Mioveni, Universitatea Cluj-Napoca și FCM Târgu Mureș se luptăpentru accederea în primul eșalon fotbalistic. „A fost un joc spectaculos, am marcat trei goluri, am avut și un penalty și tot nu am reușit săcâștigă m, primim goluri cu o ușurințăde nedescris. Nu am înțeles de ce atunci când conduceam, oaspeții nu au ieșit la joc, au rămas tot în apărare. Atunci, noi trebuia săfacem doar posesie, fără progresie, dar le dădeam repede mingea adversarilor. O mare parte dintre jucă torii CSM-ului au valoare, dar nu se mai concentrează, nu dau randament maxim din cauza problemelor financiare”, a declarat la final tehnicianul Mitică Teleșpan.