handbal

LIVE TEXT: Handbal Club Municipal Râmnicu Vâlcea – CSM Bucureşti

Scor final HCM Rm. Vâlcea – CSM Bucureşti 20-26. Vâlcencele au nevoie de două succese la Bucureşti pentru calificare.

Min. 59: Încă un minut şi e 18-26.

HCM va pierde un nou meci, nu are nici măcar un succes în această ediţie de campionat.

• Min. 57: Vizitiu e în mare formă, 18-25.

La Slatina încă 20 de minute de joc, 0-1.

• Min. 56: Chirilă îşi răscumpără greşeala şi face 18-23. Vizitiu înscrie în poarta fostei colege, 18-24.

• Min. 55: Chirilă ratează a şaptea aruncare de la 7 metri.

• Min. 54: Marcăm prin Lazarin, 17-23.

• Min. 52: Noi ratăm, CSM ratează şi ea. Gogârlă cere time-out cu opt minute înainte de final.

• Min. 51: CSM Bucureşti defilează, 16-23, gol Vizitiu.

Încă 30 de minute de joc la Slatina, scorul rămâne 0-1.

• Min. 50: Avem din nou 7 metri, în sfârşit înscrie Chirilă, 16-22.

• Min. 48: Patricia Vizitiu risipeşte toate emoţiile, e 15-22.

• Min. 47: Vadineanu ratează a şasea aruncare de la 7 metri, Klit cere timp de odihnă.

• Min. 46: Ratăm din nou, ratează şi CSM.

La mijlocul reprizei secunde, CSM face 15-21 şi nu se mai pune problema învingătoarei.

• Min. 43: Luca ratează de la 7 metri. Dacă nu se ratau aruncările, acum era egal.

CSM sparge gheaţa şi înscrie în inferioritate, 15-20.

• Min. 41: Se joacă confuz, cu ratări de ambele părţi.

• Min. 40: Ratăm, dar CSM joacă din nou în inferioritate. Manea e eliminată a doua oară şi riscă un cartonaş roşu dacă primeşte şi cea de-a treia eliminare.

• Min. 39: Janina Luca punctează, jocul se strânge, 15-19.

Începe şi repriza a doua la Slatina, CSM trebuie să mai reziste 45 de minute pentru al doilea succes consecutiv.

• Min. 38: Recuperăm mingea, ne putem apropia de oaspete.

• Min. 37: Se reface diferenţa de 5 goluri, Luca face 14-19.

• Min. 35: CSM înscrie primul gol al reprizei, Luca ratează de la 7 metri. HCM a ajuns la 4 ratări de la 7 metri.

• Min. 34: CSM Bucureşti ratează, meciul se animă. Ratăm şi noi.

• Min. 33: Luca punctează pentru 12-17. Apără Stăncuţa Guia şi avem din nou atacul, Luca face 13-17.

• Min. 32: Gogoriţă înscrie primul gol al reprizei, 11-17.

• Min. 31: Galeria vâlceană scandează numele Talidei Tolnai. Toto le mulţumeşte fanilor.

Începe repriza a doua, la Slatina e pauză.

La Slatina e tot 0-1, dar vâlcenii au ratat o mare ocazie prin Iancu, bară în minutul 35.

• Ultimul minut al primei reprize, Roxana Cherăscu ratează a treia aruncare de la 7 metri şi CSM stabileşte scorul pauzei, 10-17. HCM are nevoie de o minune pentru a întoarce scorul.

• Min. 28: Cristina Vărzaru îşi trece în cont primul gol, Gogoriţă face 10-15.

• Min. 27: Nu ne descurcăm în atac, CSM ratează şi ea. Din nou 7 metri pentru HCM, execută şi înscrie Roxana Cherăscu, 9-14.

• Min. 26: Gogoriţă pătrunde frumos, înscrie şi Vizitiu şi e 8-14.

• Min. 23: Ratăm din nou şi şansele pentru o victorie sunt aproape nule, Vizitiu face 7-13.

• Min. 22: Stoicănescu ne dă speranţe, dar Manea reface diferenţa, 7-12.

• Min. 21: Constantinescu înscrie, CSM punctează şi ea, 6-11.

La CSM a intrat şi Alina Dobrin, acuzată în trecut că e într-o relaţie de dragoste cu o colegă de echipă.

• Min. 20: Mai avem 30 de secunde de om în plus, Constantinescu reduce din handicap, 5-10. Cere time-out şi daneza Klit, fost secund al Oltchim-ului.

• Min. 19: Vâlcencele nu înscriu nici în superioritate numerică.

• Min. 18: Oana Manea e eliminată 2 minute.

• Min. 17: Oaspetele se distrează la Vâlcea, Niculae face 4-10.

• Min. 16: HCM ratează, CSM Bucureşti punctează prin Manea, 4-9.

La Slatina după un sfert de oră elevii lui Linkar continuă să aibă avantaj minim.

• Min. 15: 4-8, Cristina Niculae pe contraatac. Gogârlă cere primul timp de odihnă al partidei.

• Min. 14: Vadineanu ratează şi ea de la 7 metri. Vâlcea recuperează şi e în atac.

• Min. 13: Gogoriţă înscrie al doilea său gol, Gherman punctează pentru oaspete şi e 4-7.

• Min. 11: HCM recuperează o minge şi se distanţează, 3-6. La meci e prezent şi fostul preşedinte al Oltchim-ului, Ioan Gavrilescu.

La Slatina, pentru CSM, a înscris Adi Codin pentru 0-1.

• Min. 10: Janina Luca înscrie primul gol, dar oaspetele nu ratează, 3-5.

• Min. 9: Gogoriţă reduce din handicap, CSM duce scorul la 2-4.

• Min. 8: Oaspetele înscriu de 2 ori consecutiv şi e 1-3.

• Min. 7: Egalează la 1 Clara Vadineanu prin aruncare de la 7 metri.

• Min. 5: CSM Bucureşti deschide scorul prin Manea.

• La oaspete, ex-chimistele Manea, Tolnai şi Vizitiu sunt titulare.

• Min. 4: Luca ratează un nou atac.

• Min. 3: Încă nu s-a înscris în Sala Traian.

• La Statina, CSM a deschis scorul.

• Încă un atac ratat de HCM.

• Primul 7 metri, ratat de Janina Luca.

• Începe partida, HCM Râmnicu Vâlcea are primul atac. Gogârlă a început cu Guiu, R. Cherăscu, Lazarin, Luca, Stoicanescu şi Gogorita.

• Mai este un minut până la începerea partidei. Pe parcursul meciului vă vom ţine la curent şi cu evoluţia scorului de la meciul de fotbal dintre FC Olt şi CS Municipal.