Rezultatele numărătorii paralele ale partidelor politice arată că în judeţul Vâlcea PNL a câştigat 51 de primării, PSD – 32, ALDE – 2, PER – 2 şi un independent la Ioneşti.
1. Alunu – Boeangiu PNL
2. Amărăşti – Drăghici (PSD)
3. Băbeni – Ştefan Bogdan (PSD)
4. Govora – Mateescu (PNL)
5. Olăneşti – Vasilache (PSD)
6. Bălceşti – Aleca Constantin (PNL)
7. Bărbăteşti – Banacu (PSD)
8. Berbeşti – Chelcea (PNL)
9. Berislăveşti – Buşagă (PSD)
10. Boişoara – Mihai Sandulache (PNL)
11. Brezoi – Schell (PNL)
12. Budeşti – Vlădulescu (PNL)
13. Bujoreni – Udubae (PNL)
14. Buneşti – Radi (PSD)
15. Călimăneşti – Constantinescu (PNL)
16. Câineni – Nicolae (PNL)
16. Cernişoara – Ionescu (PSD)
17. Copăceni – Tâmplărescu (PSD)
18. Costeşti – Peştereanu (PSD)
19. Creţeni – Spârleanu (PSD)
20. Dăeşti – Popolan (PNL)
21. Dănicei – Pirneci (PNL)
22. Diculeşti – Cupăreanu Armand (PNL)
23. Drăgăşani – Nedelcu (PSD)
24. Drăgoeşti – Melente (PNL)
25. Făureşti – Irimia Marius (PNL)
26. Fârtăţeşti – Voicescu (PNL)
27. Frânceşti – Daniel Paraschiv (PNL)
28. Galicea – Năfliu (PNL)
29. Ghioroiu – ALDE
30. Glăvile – PSD
31. Goleşti – Ropină PNL
32. Grădiştea – Boiangiu (PNL)
33. Guşoeni – Conciou (PSD)
34. Horezu – Sărdărescu (PSD)
35. Ioneşti – Neagoe – independent
36. Laloşu – Nicu Constantin (PNL)
37. Lăcusteni – Bucşaru (PNL)
38. Lădeşti – Lixandru (PNL)
39. Lăpuşata – Joiţa (PNL)
40.Livezi – Verdeş (PSD)
41. Lungeşti – Costea (PNL)
42. Mateeşti – Valerian Alexie PNL
43. Măciuca – Mărcoianu (PER)
44. Mădulari – Dimulescu (PSD)
45. Mălaia – Ţolea Gheorghe (PNL)
46. Măldăreşti – Ion Bocioc (PNL)
47. Mihăeşti – Bârzâgeanu (PNL)
48. Milcoiu – Muşat PNL
49. Mitrofani – Răspopescu (PNL)
50. Muereasca – Ungureanu PNL
51. Nicolae Bălcescu – Oprea Constantin PSD
52. Ocnele Mari – Mihai Pătru (PNL)
53. Olanu – Anghel (PNL)
54. Orleşti – Cîrstina (PNL)
55. Oteşani – Mircea Oprişor PNL
56. Păuşeşti Otăsău – Avan (PNL)
57. Păuşeşti Măglaşi – Dediu (PNL)
58. Perişani – Sandu (PNL)
59. Pesceana – Vasile (PSD)
60. Pietrari – Moraru (PNL)
61. Popeşti – Aurora (PNL)
62. Prundeni – Horăscu (PSD)
63. Racoviţa – Sonia Iliescu (PNL)
64. Râmnicu Vâlcea – Gutău (PER)
65. Roeşti – Drăghici (PSD)
66. Roşiile – Doru Diaconu (PNL)
67. Runcu – ALDE
68. Sălătrucel – Sima PSD
69. Scundu – Blejan (PSD)
70. Sineşti – Burleanu (PNL)
71. Slătioara – Romcescu (PSD)
72. Stăneşti – Michiu (PNL)
73. Stoeneşti – Dumbravă (PNL)
74. Stoileşti – Ionescu (PSD)
75. Stroeşti – Toma Ciolacu PNL
76. Suteşti – Lixandru (PSD)
77. Şirineasa – Streinu (PSD)
78. Ştefăneşti – Uţă PSD
79. Şuşani – Staiu (PNL)
80. Tetoiu – Antonie (PNL)
81. Titeşti – Daneş (PNL)
82.Tomşani – Pearcu (PSD)
83. Vaideeni – Băluţă (PSD)
84. Valea Mare – Briceag (PSD)
85. Vlădeşti – Ghiţă (PSD)
86. Voiceşti – PSD
87. Voineasa – PSD
88. Zătreni – Liţoiu (PNL)
Lasă un comentariu