O valceana pe tabloul principal

În săptămâna 10- 16 iulie, jucă toarea de tenis de numai 8 ani Bianca Mihăilescu  a participat la două competiții interne importante, rezervate juniorilor de până în 10 ani, din circuitul Federației Române de Tenis. Cea mai importantă dintre ele (de altfel și cel mai important turneu al anului pentru această categorie de vârstă) a fost turneul „Campionatele naționale individuale ale României”, unde Bianca a reușit să ajungă până în faza optimilor de finală. Rezultatul este foarte bun, în condițiile în care celelalte jucă toare care au atins această fază a competiției au 10 ani și sunt clasate în „Top 20″ al clasamentului național.

A doua competiție din perioada amintită a fost „Cupa de vară Tache Caralulis”, derulată, de asemenea, în București și la care Bianca a obținut locul secund, câștigând astfel medalia de argint. Micuța tenismană vâlceană a avut pe parcursul turneului un joc foarte bun, necedând vreun un set până în faza finală a competiției.