LiveText: CSM Rm. Vâlcea – ASA Tg. Mureş

Final de meci. 1-2 și Vâlcea ratează șansa la promovare.

• Min. 88: CSM nu ajunge în careul oaspeților. Trei minute de prelungiri.

• Min. 76: Scor 1-2. Ndoye îl blochează pe Matache.

• Min. 72: Ultima schimbare la Vâlcea. Intră Tănase, iese Popa.

• Min. 70: CSM revine la jocul slab din prima repriză.

• Min. 68: Schimbare la CSM: iese NKongue, intră Creţu.

• Min. 65: Vâlcea domină fără să şi creeze ocazii de gol.

• Min. 55: Hora la un pas de gol, reia cu capul, milimetric pe lângă poartă.

• Min. 53: Deaconescu şutează la marginea careului.

• Min. 46: Repriza a doua. Scor 1-1. Înscrie Hora după o bâlbâială în lanţ a vâlcenilor.

Cele două formări au revenit pe teren. Prima schimbare la CSM, intră Nicola, iese Cârstoiu. Meciul se reia cu o întârziere de 4 minute.

• Min. 46: GOLLL CSM!!!! Mihai Deaconescu! 1-0 pentru CSM. Vâlceanul a punctat din interiorul careului, după o pasă a lui Nkongue. Sfârşitul primei reprize.

• Min. 45: Prima repriză e prelungită un minut.

• Min. 40: Încă 5 minute din prima repriză şi CSM rămâne doar cu ocazia din minutul 2.

• Min. 38: ASA are un nou corner. Vâlcenii din tribune încep să se irite.

• Min. 34: CSM nu se apropie de careul advers nici în superioritate.

• Min. 31: Atacantul de culoare îşi revine şi este aplaudat de spectatori.

• Min. 30: NKongue este accidentat şi sunt şanse mici să reia meciul.

• Min. 30: Primul corner pentru CSM.

• Min. 27: ASA rămâne în 10 jucători. Onicas e eliminat pentru fault criminal la Pârvulescu.

• Min. 26: ASA a ajuns la cornerul 5.

• Min. 23: CSM nu reuşeşte să se apropie de poarta adversă. Deaconescu şutează slab de la distanţă, Stancioiu reţine.

• Min. 16: Dublă ocazie pentru ASA. Bumba şutează, mingea e deviată şi reţinută de Matache. Apoi scapă singur Verdeş, portarul vâlcean respinge.

• Min. 12: Primul corner al meciului pentru ASA Tg. Mureş, rămas fără rezultat. Oaspeţii au pus stăpânire pe joc şi domină clar.

• Min. 6: Oaspeţii trec pentru prima dată de mijlocul terenului.

• Min. 2: Ocazie mare pentru CSM, Popa scapă singur cu Stăncioiu, dar preia defectuos. CSU Craiova i-a trimis ca spioni pe Tilihoi şi Ungureanu.

• A început meciul, vâlcenii au avut lovitura de start. Terenul e foarte greu, un avantaj pentru vâlceni.

• Cele două echipe au intrat pe teren, a ajuns şi galeria oaspeţilor.

• Mai sunt zece minute până la startul meciului, CSM este obligată să învingă pentru a păstra şansele de promovare. În tribune sunt puţini spectatori, sub 1000. Claudiu Niculescu va începe cu formula de start: Matache, Samson, Pârvulescu, I. Stoica, Briceag, O. Popescu, Cârstoiu, A. Pipa, deaconu, NKongue, Lircă. Brazilianul Danilo şi Ciprian Tănase sunt numai pe banca de rezerve. Meciul va fi arbitrat la centru de bucureşteanul George Rădulescu.