Încă un meci, încă o înfrângere

CSM a cedat la limită pe propriul teren cu Arieșul Turda și are zero puncte după două etape

CS Municipal a jucat pe propriul teren contra formației Arieșul Turda, înscrisă în campionat în ultimul moment și Mitică Teleșpan a sperat într-un rezultat pozitiv care să nu scufunde corabia încă de la debutul campionatului. Tehnicianul vâlcenilor a aliniat la startul partidei tot o echipă de juniori printre care și-a făcut loc numai un singur fotbalist experimentat, Dandea, cel care a și preluat banderola de căpitan. În prima repriză oaspeții au dominat ostilitățile, au avut o posesie bună a balonului dar s-au apropiat rar de poarta apărată de Brănescu. Când ambele formații se pregăteau de pauză, Curtuiuș, fostul fotbalist al CSM-ului, a dat lovitura și a punctat pentru 0-2, din apropierea porții. În debutul părții secunde formația vâlceană avea să rămână în inferioritate după ce Dandea a văzut al doilea cartonaș galben. Culmea, CSM a fost mai periculoasă în 9 jucători de câmp, Geantă și C. Popa ratând două ocazii mari. Finalmnete a fost 0-1 și elevii lui Teleșpan au viață grea. În runda următoare oltenii merg la Sibiu pentru întâlnirea cu Voința, formație care a promovat din Liga a III-a.