HCM, victorie lejeră cu Slobozia

Handbalistele de la HCM Râmnicu Vâlcea au reuşit a doua victorie din acest campionat după 60 de minute pe care le-au dominat cu autoritate în faţa echipei Unirea Slobozia. După acest succes, oltencele au urcat pe locul 8 al clasamentului în Liga Naţională. Elevele lui Constantin Ştefan au început în forţă întâlnirea şi au rezolvat soarta celor trei puncte puse în joc încă de la pauză când au condus cu 20-10. În partea a doua a întâlnirii, oaspetele antrenate de Victorina Bora au încercat să revină în joc dar nu au reuşit şi HCM Râmnicu Vâlcea s-a impus în final cu 31-25. Pentru ehipa vâlceană urmează două meciuri infernale. Marţi, oltencele joacă pe terenul campioanei en-titre a României, CSM Bucureşti, urmând ca în etapa viitoare să primească vizita vicecampioanei, HCM Baia Mare. Pentru echipa noastră au marcat: Ana Maria Simion (7), Ilina (6), Ani-Senocico (5), Adespii (5), Campa (5), Bădiţă (2) şi Cherăscu (1)