„U Cluj” – CSM Râmnicu Vâlcea: 2-1

Foto: csmrmvl.roAstăzi, CSM Râmnicu Vâlcea, la Cluj Napoca, a bifat al patrulea meci consecutiv fără victorie, pierzând în faţa Universităţii Clujcu scorul de 2-1.

Prima repriză de pe Cluj Arena a fost marcată de accidentarea juniorului vâlcean Georgescu, care a căzut pe mână în minutul 44 şi nu a mai putut continua. Moruțan a creat faza primului gol după ce i-a driblat pe fundașii oaspeților și a pasat în centru, de unde Turcak a marcat cu un șut plasat (68). Bucuria clujenilor a durat doar două minute, pentru că CSM-ul a restabilit egalitatea. Ludușan a centrat din banda stângă, Grecu a ezitat să iasă din poartă, iar Octavian Vasile a înscris cu o lovitură de cap.

Universitatea a forțat victoria cu orice preț. Iar Hâmpea a înscris unul dintre golurile campionatului. Turcak a pătruns în banda dreaptă, a centrat în careu, iar fundașul stânga a reluat spectaculos, din voleu, la colțul lung, fără nici o șansă pentru portarul Fildan (81).