CSM, egala Universității Craiova

Fotbaliștii de la CS Municipal au jucat pe propriul teren o partidă amicală puternică, în compania unei adversare din primul eșalon, Universitatea Craiova. Meciul s-a disputat în condiții grele, pe un gazon acoperit de zăpadă, dar cele două formații au reu șit să le ofere spectatorilor prezenți, peste 1000, faze spectaculoase. Vâlcenii au reu șit să se ridice la valoarea adversarelor și chiar să preia conducerea pe tabela de marcaj. În chiar ultimul minut al primei reprize, Rădulescu a fost faultat în careu, centralul Comănescu a arătat punctul cu var și golgheterul CSM-ului, Balauru, a transformat fără emoții, pentru 1-0. În partea a doua a meciului rezervele Universității Craiova au jucat mi bine decât cele ale formației din Zăvoi și Universitatea Craiova a reu șit egalarea prin tânărul Roman. Finalmente a fost 1-1, rezultat foarte bun pentru echipa vâlceană care pare a fi o nucă foarte greu de spart în returul sezonului.

Laurențiu Brănescu are planuri mari

La meciul din Zăvoi a fost prezent și portarul Laurențiu Brănescu, cel cre de curând  a semnat cu una dintre echipele de tradiție ale fotbalului din Italia, Juventus Torino. Brănescu are planuri mari pentru viitorii ani: „Vreau să ajung să joc pentru echipa din Torino și vreau să fiu selecționat în echipa de seniori a României. Faptul că am semnat cu Juventus mă ambiționează și pentru mine abia de acum în colo începe cu adevărat greul. Trebuie să muncesc din ce în ce mai mult pentru a ajunge un fotbalist de valoare. Le doresc mult succes foștilor mei colegi de la CS Municipal”.