VICTORIE pentru CSM! Vâlcenii au urcat pe locul II!

Rezultat excepţional pentru CSM Râmnicu Vâlcea care a învins azi, 10 octombrie 2015, pe Universitatea Cluj. Meciul a avut loc pe Stadionul Zăvoi din municipiul Râmnicu Vâlcea, iar vâlcenii s-au impus cu scorul de 2-1. Aceste rezultat face ca CSM să urce pe locul II în clasament, loc care duce la barajul de promovare în Liga I.

CSM Râmnicu Vâlcea este la cea de-a şaptea partidă fără înfrângere. Meciul cu U Cluj nu a început prea bine pentru vâlceni, pentru că jucătorii clujeni au reuşit să deschidă primii scorul, în minutul 27, atunci când fundaşul nostru Pîrvulescu a gafat flagrant. Jucătorii antrenaţi de Alexandru Pelici au egalat abia în minutul 80, când nou intratul Voinea a reuşit să marcheze.

Rămaşi în inferioritate după ce Firțulescu a primit al doilea galben, vâlcenii reuşesc totuşi să aducă victoria în minutul 89, când Staicu bagă mingea în poarta clujenilor şi duce scorul la 2-1 pentru CSM Râmnicu Vâlcea.