În meciul de sâmbătă, 8 noiembrie a.c., fundaşul CSM-ului, Cătălin Pârvulescu, a dat unul dintre cele mai frumoase goluri ale vâlcenilor, din acest sezon. Golul a fost înscris cu cinci minute înainte de pauză, atunci când Konyeha i-a pasat lui Cătălin Pârvulescu, la marginea careului. Fundaşul vâlcean a preluat excelent şi a catapultat balonul direct în vinclul porţii.

Trebuie menţionat că, la începutul meciului CSM – Şoimii Pâncota (1-0), antrenorul Alexandru Pelici a decis să-i dea banderola de căpitan lui Cătălin Pârvulescu, acesta din urmă făcând un meci senzaţional, cel mai bun al său din acest sezon. Fotbalistul care a început campionatul în tricoul Pandurilor Târgu Jiu, formaţie care încă îl monitorizează, a marcat golul victoriei, a avut alte câteva incursiuni bune şi a fost imperial în apărare.