Victorie pentru CSM Râmnicu Vâlcea împotriva celor de la FC Clinceni

Fotbaliştii de la CSM Râmnicu Vâlcea au susţinut un nou meci amical, de data aceasta la disputat la Curtea de Argeş, cu FC Clinceni. Elevii antrenaţi de Alexandru Pelici au avut o sumedenie de ocazii, însă au ratat foarte mult. Totuşi, până la pauză ei au reuşit să deschidă scorul, prin golul înscris de Răzvan Dâlbea, cel care a profitat de o bâlbâială a apărării adverse, după un corner executat inteligent de Dragoş Firţulescu.

După pauză, atât antrenorul de la CSM Râmnicu Vâlcea, cât şi cel de la FC Clinceni au făcut multe schimbări, însă marile ocazii au fost trecute tot în contul formaţiei vâlcene. Cea mai mare ocazie i-a aparţinut tânărului fotbalist Kevin Trabalka, care l-a luat la ţintă pe portarul advers în faţa căruia scăpase singur. Până la urmă scorul a rămas 1-0 şi CSM şi-a trecut în cont un nou succes.