Scor de tenis pentru CSM

CSM Râmnicu Vâlcea a reuşit să câştige şi al doilea meci amical din această vară. Elevii lui Alexandru Pelici a trecut cu scorul de 6-4 de echipa Juventus Bucureşti, după ce oaspeţii au condus la pauză cu 3-2.

Meciul din Zăvoi a fost unul frumos, cu dese răsturnări de scor, vâlcenii oferind un spectacol care ar putea atrage spectatorii ls Stadionul Zăvoi în sezonul viitor.

Oaspeţii au deschis scorul şi au condus la pauză cu 3-2 după ce vâlcenii au egalat la 1 şi la 2. Partea a doua a întâlnirii a fost dominată cu autoritate de „viperele albastre” care s-au impus la final cu 6-4.

Golurile oltenilor au fost marcate de Piscanu, Geantă, Firţulescu, Staicu şi Ştefan. Fotbaliştii antrenaţi de Alexandru Pelici au terminat cantonamentul centralizat. Următorul meci de pregătire pentru vâlceni este miercuri contra unei alte echipe de eşalon III, Metalurgistul Cugur.