Măciuca a zdrobit pe Oltchim

Lidera clasamentului în Seria a IV-a a eșalonului al treilea, Damila Măciuca, nu a avut probleme în meciul de pe propriul teren contra echipei Oltchim, în derbiul județean. Gazdele au rezolvat rapid soarta celor trei puncte puse în joc. Stoica a deschis scorul încă din minutul 3 și la pauză Damila a avut avantaj de două goluri după reu șita lui Jianu, din minutul 35. Elevii lui Erik Lincar au marcat tot de două ori și în partea a doua a întâlnirii, prin Codin și Iancu și la final a fost 4-0. Măciuca s-a menținut pe primul loc al clasamentului, la distanță de un punct față de Minerul Motru, formație care s-a impus în deplasare la Târgoviște, în timp ce FC Oltchim se afundă în subsolul ierarhiei și este amenințată cu retrogradarea. Vlad Soare