La numai 18 ani, vâlceanul Gabriel Bodescu își face debutul la profesioniști la Dynamite Fighting Show

La doar 18 ani, Gabriel Bodescu, sportiv la clubul Tiger Gym Rm. Vâlcea și antrenat de Viorel Stanciu, își va face debutul la profesioniști în orașul Timișoara, într-un meci de 3 reprize X 3 minute în cea mai mare promoție de Kickboxing din România: Dynamite Fighting Show. Meciul va avea loc duminică, 12 martie, începând cu ora 20:00, la Sala Sporturilor „Constantin Jude” din Timișoara.

Conferința de presă se va transmite live sâmbătă, 11 martie, pe Pro Arena, începând cu ora 15:30.

Adversarul lui Gabriel este mult mai titrat, acesta având multe meciuri la profesioniști.

Până în momentul de față, Gabriel Bodescu are un palmares de 10 meciuri câștigate și o singură înfrângere, fiind multiplu campion național de kickboxing al Federației Române de FreeStyle Kickboxing.