Handbal feminin, Liga Națională: HCM, înfrângere contra Coronei

Handbalistele de la HCM Râmnicu Vâlcea au jucat pe propriul teren contra brașovencelor de la Corona după două victorii consecutive. Elevele lui Constantin Ștefan au întâlnit primul adversar tare, Corona Brașov și s-au descurcat bine în prima repriză. Vâlcencele au condus în mare parte dar au intrat la cabine cu un handicap minim, 14-15. Partea a doua ameciului a fost dominată clar de ardelence care au pus gol după gol și cu zece minute înainte de final aveau șase goluri avans, 21-27.

Echipa noastră a început cursa de urmărire dar nu a reușit decât să diminueze proporțiile înfrângerii. La final a fost 25-29 și HCM a bifat primul duș rece în acest sezon. Urmează un meci tot pe propriul teren, cu un adversar accesibil, Măgura Cisnădie.