Deşi au fost în inferioritate numerică, „U” Cluj a remizat cu CSM Râmnicu Vâlcea

Universitatea Cluj a terminat la egalitate, 1-1, pe stadionul din Zăvoi, în meciul cu CSM Râmnicu Vâlcea, formaţie care a ajuns la trei meciuri consecutive fără victorie. Clujenii au meritul de a fi scos un egal chiar dacă au evoluat mai bine de o repriză în 10 jucători, în ultimele minute aceştia rămânând chiar şi în nouă oameni.

CSM Râmnicu Vâlcea a deschis rapid scorul, în minutul 12, prin Georgescu, însă slovacul Turcak a reuşit egalarea în startul reprizei secunde, în minutul 47.

Văzându-se egalaţi surprinzător, jucătorii de la CSM Râmnicu Vâlcea au căutat golul victoriei, în zadar însă, asta chiar dacă “U” a jucat şi cu doi oameni mai puţin pe final, după ce Raul Ciupe, intrat pe parcursul reprizei secunde, a ieşit accidentat în minutul 88. Căpitanul Universităţii Cluj a fost transportat la spital după ce a acuzat o lovitură puternică în zona coastelor.