CSM Râmnicu Vâlcea, victorie cu Bihor şi urcă, din nou, pe primul loc

Victorie importantă în această după-amiază de miercuri, 25 noiembrie 2015, în Zăvoi. CSM Râmnicu Vâlcea a învins FC Bihor cu scorul de 2-0 şi a urcat din nou pe locul I în clasament în Seria B2. Rămânerea pe primul loc este condiţionată însă de meciul dintre UTA şi Mioveni, arădenii putând să ne surclaseze în cazul în care înving.

Cât despre meciul vâlcenilor, fotbaliştii de la CSM au deschis scorul în minutul 18, când Vasile a centrat, iar Luduşan a reluat în poartă. Vâlcenii şi-au majorat avantajul în minutul 37, când Neagoe a pasat decisiv, iar Firţulescu a înscris pentru 2-0.

Repriza secundă a fost lipsită de goluri, însă nu şi de ocazii. Cel mai aproape de fol a fost Marius Staicu, însă la acest meci golgheterul CSM-ului nu a mai înscris. Meciul s-a terminat cu scorul de 2-0 pentru CSM Râmnicu Vâlcea.