CSM Râmnicu Vâlcea stopează drumul Reşiţei spre Liga I

CSM Rm. Vâlcea a remizat pe propriul teren în meciul cu Metalul Reşiţa care a contat pentru etapa a a XV-a a Seriei de Vest din eşalonul inferior. Scorul a fost deschis în minutul 33 de Enache Câju, din lovitură de la 11 metri pe care tot el a scos-o, după un faul al lui Ionuţ Tătaru. După 1-0 la pauză, reşiţenii au răsturnat situaţia de pe tabela de marcaj, după golurile lui Tătaru (71) şi Buhăescu (85). În prelungiri, când aproape nimeni nu se mai aştepta, Cătălin Pârvulescu a egalat, cu o lovitură de cap şi „viperele” îi pun o piedică importantă fostului CSM în lupta pentru promovare cu ACS Poli Timişoara. În sezonul trecut, tot într-un meci terminat la egalitate între cele două echipe de azi, oltenii îşţi anulau şansele de a mai ajunge în primul eşalon. Vâlcenii termină meciurile oficiale din 2014 sâmbătă, în deplasare cu FC Bihor Oradea.