CSM Râmnicu Vâlcea a fost învinsă de Academica Clinceni. Scor 2-1

În ultimul meci al etapei a VI-a a Ligii a II-a, CSM Râmnicu Vâlcea a fost învinsă de echipa Academica Clinceni, duminică, cu scorul de 2-1 (2-1). În urma acestui rezultat, echipa noastră a picat pe locul 14 în clasament.

Adversarii au deschis scorul încă din minutul 6 (prin Radu Crișan – cap, sub transversală) și au dublat avantajul doar opt minute mai târziu, prin Florin Ștefan, care a trimis pe colțul lung (2-0). Diferența de pe tabelă a fost redusă în minutul 17 de către Mihai Dina, care a trimis un șut năpraznic, din 17 metri, sub transverală. Acesta avea să fie și scorul final (2-1).

Reacțiile suporterilor CSM-ului nu au întârziat să apară după ultimul eșec. „Se mânâncă multe miliarde pe an de la primărie, pentru o echipă care doar se luptă la retrogradare”, „Demisia, domn antrenor, că ne bagi în B!”, au fost doar câteva dintre criticile postate pe pagina de Facebook a clubului municipal din Zăvoi.