CSM, neînvinsă de patru etape

Gruparea din Zăvoi s-a întors cu un punct de la Alba Iulia și speră ca sâmbătă să învingă pe UTA Arad

CS Municipal continuă să facă meciuri foarte bune în această ediție de campionat. Gruparea din Zăvoi s-a deplasat pe un teren dificil, la Alba Iulia, dar a reu șit să plece cu un punct după 90 de minute în care elevii lui Sorin Bucuroaia au avut mai multe ocazii de a marca. Primul gol le-a aparținut ardelenilor după ce în minutul 19 Cristea a profitat de o greșeală colectivă a apărării vâlcene și l-a executat pe Robert Tufi și. Peste numai câtyeva minute Vasile a restabilit egalitatea după ce Balauru scăpase singur cu portarul advers dar a ratat ținta. 1-1 a fost scorul final al meciului, chiar dacă vâlcenii au avut câteva oportunități de a puncta din nou și de a pleca din Ardeal cu toate cele trei puncte. Grație punctului cucerit la Alba Iulia CSM a urcat pe locul 10 al clasamentului și în etapa viitoare vor evolua pe propriul teren contra echipei UTA Arad, una din pretendentele la accederea în primul eșalon.