CSM a învins clar pe Urban Titu

CS Municipal a jucat ultima partidă amicală înainte de plecarea în cantonamentul centralizat de la Braşov. Elevii luI Erik Lincar au întâlnit pe stadionul „Hidroelectrica” formaţia antrenată de Rică Neaga, FC Urban Titu, de care a dispus fără probleme cu scorul de 6-1. Scorul a fost deschis de vâlceni, prin Adi Popa, singur cu poarta goală după o fază lucrată de unul dintre fotbaliştii veniţi în Zăvoi în această pauză competiţională, Enache Câju. până la pauză oaspeţii au egalat şi cele două echipe au intrat la cabine la egalitate, 1-1. Repriza secundă a fosat un galop de sănătate pentru echipa noastră care s-a impus în final cu 6-1. Au mai marcat Vlad Munteanu II (semifoarfecă perfectă), Christian Nkongue (şut la vinclu), Ionuţ Stancu de două ori (lovituri plasate) şi Mihai Deaconescu (cu capul după un lob al lui NKongue). Erik Lincar a împărţit lotul în două echipe. În prima repriză au intrat: Dani Popescu – I. Stoica, Cucui, Briceag, Piţian, Câju, Geantă, Ad. Popa, Neagu, Tănasă. În partea a doua a întâlnirii au evoluat: Cioară – Romero, Deaconescu, Cucui, Ionescu, Ov. Popa, Denis Dumitraşcu, Vlad Munteanu II, Mihai Ovidiu şi NKongue. De luni, formaţia municipală intră în cantonament centralizat la Braşov.