14 medalii de AUR pentru vâlceni la „CUPA SAISHIN”

Sambata 25 aprilie 2015, la Sala Sporturilor Traian, din Râmnicu Valcea, a avut loc „CUPA SAISHIN”, o competiţie ajunsă la cea de-a XVI-a ediţie. Organizatorul acestei competitii a fost Clubul Sportiv Saishin Karate Do Rm. Vâlcea, reprezentat de preşedintele Cătalin Vlăduţ. Competiţia a fost un real succes, în condiţiile în care s-au prezentat nu mai puşin de 281 de sportivi, provenind de la 19 cluburi din toată ţara. Au participat următoarelor categorii: copii, minicadeţi, cadeţi, juniori, U21 şi seniori.
Karatiştii de la Clubul Sportiv Saishin Karate Do a obtinut un numar mare de medalii, fiind vorba de 14 medalii de aur, 15 medalii de argint şi 17 medalii de bronz, ceea ce a clasat clubul din Vâlcea pe LOCUL I, în clasamentul general. Locul II fiind ocupat de Clubul Sportiv Sagitarius Bucureşti, Locul III de Club Sportiv Scorpion Bucureşti, Locul IV de Liceul cu Program Sportiv Petrache Triscu Craiova, iar locul V a fost ocupat de A.C.S. Sport All. „Domnul Vladut Catalin presedintele Clubului Sportiv Saishin Karate Do si Presedintele Comisiei Nationale de Organizare Competitii multumeste celor prezenti la acest eveniment, doamna subprefect Aurora Gherghina, domnul Paul Dinu reprezentantul Directiei Judetene pentru Sport si Tineret Valcea. Multumim si tuturor cluburilor care au fost prezente la aceasta competitie, o competitie bazata pe prietenie si fair-play. Multumim sponsorului care este alaturi de noi de fiecare data SC Romiv SRL – doamna Vera Mihailescu. Multumim de asemenea parintilor pentru sustinerea aratata clubului. Clubul Sportiv Saishin a fost reprezentat la aceasta competitie si de antrenorii Vladut Stefana, Madan Alin, Oprescu Loredana, Bianca Munteanu de arbitrii Urluescu Marian – presedintele comisiei de arbitraj la aceasta competitie, Ioana Ana Maria si domnul Constantin Marian – comunicare media” – se arată într-un comunicat de presp al clubului Saishin Karate Do.