Save 20% off! Join our newsletter and get 20% off right away!

ATENŢIE VÂLCENI! Se circulă îngreunat pe DN7, la Bascov

Circulaţie îngreunată în zona podului de la 121+800 de metri de pe DN 7, în dreptul localităţii Bascov din judeţul Argeş din cauza unor lucrări care se execută la respectivul pod. Centrul INFOTRAFIC anunţă conducătorii auto că lucrările se vor finaliza în jur de ora 13.00 şi îi roagă se şoferi să dea dovadă de calm şi responsabilitate.

„Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că, la această oră (11:45), în județul Argeș, traficul rutier se desfășoară îngreunat, alternativ, pe DN7 Pitești — Râmnicu Vâlcea, în zona Bascov, din cauza unor lucrări care se execută la podul de la kilometrul 121+800 de metri.

De asemenea, mulți conducători auto încetinesc mai mult decât este necesar sau chiar opresc la o trecere la nivel cu o cale ferată închisă, între Bascov și Valea Ursului.

ucrările la pod se vor încheia în jurul orei 13:00″, se arată în comunicatul INFOTRAFIC.