Vâlcea rămâne pe loc promovabil

În „seria vest” din Liga a doua de fotbal,

În runda cu numărul patru din „seria vest” a Ligii a doua, formația vâlceanăCS Municipal s-a deplasat sâmbătăla Caracal. Se anunța un meci greu pentru băieții lui Costel Pană, mai ales că la formația gazdătocmai fusese instalat (pentru a patra oară) antrenorul Nae Ungureanu. Jocul a fost unul destul de viu, cu ocazii de-a înscrie pentru ambele echipe. Cu 15 minute înainte de final, Moț a deschis scorul pentru echipa noastră, iar fundașul Cercel a închis tabela în prelungirile partidei, dintr-un penalty. În urma acestui succes, echipa lui Panărămâne pe locul al doilea în serie. În runda următoare, CS Municipal joacă acasă(pe arena Oltchim) cu Building Vânju Mare, echipăamenințatăde retrogradare.

Liderul din Cluj a avut o deplasare destul de ușoară, la Lugoj, unde s-a impus la limită. Și ocupanta locului al treilea, Dacia Mioveni, a avut un meci ușor, la Baia Mare, unde s-a impus tot cu 1- 0. Scorul etapei s-a înregistrat la Timișoara, unde echipa a doua a Politehnicii a trecut clar de IS Câmpia Turzii. Rezultatele etapei: Minerul Lupeni – Unirea Dej 1 – 0, FC Bihor Oradea – CFR Timișoara 1 – 0, Poli II Timișoara – IS Câmpia Turzii 4 – 1, FC Baia Mare – Dacia Mioveni 0 – 1, Unirea Alba Iulia – Corvinul Hunedoara 2 – 1, FCM Târgoviște – Gaz Metan Mediaș 1 – 0, Auxerre Lugoj – „U” Cluj 0 – 1, FC Caracal – CSM Râmnicu Vâlcea 0 – 2, Building Vânju Mare – FCM Reșița 2 – 1.

Clasament

1. „U” Cluj                    21  13    6    2   32-13         45p

2. CSM Rm. Vâlcea         21  12    2    7   25-19         38p

3. Dacia Mioveni                21  10    6    5   23-15         36p

4. Minerul Lupeni                  21  11    2    8   25-22         35p

5. FCM Reșița                   21    9    5    7   24-16         32p

6. FCM Târgoviște            21    9    5    7   17-16         32p

7. IS Câmpia Turzii 21    8    7    6   20-19         31p

8. Poli II Timișoara         21    7    8    6   25-17         29p

9. FC Caracal                 21    9    2  10   24-24         29p

10.Unirea Alba Iulia         21    7    8    6   17-17         29p

11.CFR Timișoara             21    8    5    8   22-26         29p

12.Corvinul Hunedoara         21    6  10    5   29-20      28p