Medalie de bronz pentru Floriana Dumitrescu

” La Campionatul Național de Fitness,

În perioada 9-10 septembrie, a avut loc Campionatul Național de Fitness, Bodyfitness și Bodybuilding (seniori și senioare), competiție desfășurată la Teatrul Național de operă din Constanța. Au participat peste 70 de sportivi din toată țara de la cluburile afiliate la Federația Română de Culturism și Fitness, printre care și trei de la CS. că tălin Florescu a obținut locul V la la Open Fitness masculin și, la aceeași categorie, Vasile Rămboacă s-a clasat pe poziția a VI-a. În acest timp, Floriana Dumitrescu a obținut locul III la Bodyfitness (categoria peste 1,68 cm).  „Secretul longevității în sport însemnă seriozitate, ambiție, perseverență și multă muncă asiduă. țin pe această cale să mulțumesc conducerii clubului și societății Oltchim pentru condițiile optime de antrenament și de participare la competiții”, a ținut să precizeze antrenorul Augustin Dumitrescu.