Acasă Arhiva Incepe sezonul fotbalistic

Incepe sezonul fotbalistic

          ” în prima etapă, CS Municipal joacă sâmbătă la Târgoviște

Peste două zile, în cadrul seriei a doua din Liga II-a de fotbal începe sezonul 2006/2007. După cum știți, probabil, echipa vâlceană CS Municipal a fost repartizată în „seria vest”, alături de multe echipe din zona Ardealului și Banatului. Se anunță un sezon destul de dificil pentru gruparea pregătită de Costel Pană, adversarii cei mai redutabili anunțându-se a fi FC Bihor Oradea, Gaz Metan Mediaș, Dacia Mioveni și Universitatea Cluj. Cu o formulă de joc schimbată Față de „perioada Furnică „, CSM-ul trebuie să își atingă, și-n acest sezon, obiectivul fixat: rămânerea în acest eșalon. Iată, în continuare, programul turului de campionat:

            Etapa  I 12 august

Auxerre Lugoj – CFR Timișoara

FC Caracal – FC Bihor Oradea

Building Vânju Mare IS Câmpia Turzii

Unirea Dej Dacia Mioveni

Minerul Lupeni – Corvinul Hunedoara

Poli II Timișoara – Gaz Metan Mediaș

FC Baia Mare „U” Cluj

FCM Târgoviște – CSM Rm. Vâlcea

Unirea Alba Iulia – FCM Reșița

 

            Etapa II-a 19 august

CFR Timișoara – FC Caracal

FC Bihor Oradea – Building Vânju Mare

IS Câmpia Turzii – Unirea Dej

Dacia Mioveni – Poli II Timișoara

Corvinul Hunedoara – FC Baia Mare

Gaz Metan Mediaș Minerul Lupeni

„U” Cluj – FCM Târgoviște

CSM Rm. Vâlcea Unirea Alba Iulia

FCM Reșița – Auxerre Lugoj

 

            Etapa III-a 23 august

Auxerre Lugoj – CSM Rm. Vâlcea

FC Caracal – FCM Reșița

Building Vânju Mare – CFR Timișoara

Minerul Lupeni Dacia Mioveni

Poli II Timișoara – Unirea Dej

FC Baia Mare – Gaz Metan Mediaș

FCM Târgoviște Corvinul Hunedoara

Unirea Alba Iulia – „U” Cluj

FC Bihor Oradea – IS Câmpia Turzii

 

            Etapa IV-a 26 august

Unirea Dej Minerul Lupeni

CFR Timișoara – FC Bihor Oradea

IS Câmpia Turzii – Poli II Timișoara

Dacia Mioveni – FC Baia Mare

Corvinul Hunedoara Unirea Alba Iulia

Gaz Metan Mediaș – FCM Târgoviște

„U” Cluj – Auxerre Lugoj

CSM Rm. Vâlcea – FC Caracal

FCM Reșița Building Vânju Mare

 

            Etapa V-a 2 septembrie

Auxerre Lugoj Corvinul Hunedoara

FC Caracal – „U” Cluj

Building Vânju Mare – CSM Rm. Vâlcea

Minerul Lupeni – Poli II Timișoara

FC Baia Mare – Unirea Dej

FCM Târgoviște – Dacia Mioveni

Unirea Alba Iulia – Gaz Metan Mediaș

CFR Timișoara – IS Câmpia Turzii

FC Bihor Oradea – FCM Reșița

 

            Etapa  VI-a 9 septembrie

Unirea Dej – FCM Târgoviște

Poli II Timișoara – FC Baia Mare

IS Câmpia Turzii Minerul Lupeni

Dacia Mioveni Unirea Alba Iulia

Corvinul Hunedoara – FC Caracal

Gaz Metan Mediaș – Auxerre Lugoj

„U” Cluj Building Vânju Mare

CSM Rm. Vâlcea – FC Bihor Oradea

FCM Reșița – CFR Timișoara

 

            Etapa VII-a 16 septembrie

Auxerre Lugoj – Dacia Mioveni

FC Caracal – Gaz Metan Mediaș

Building Vânju Mare Corvinul Hunedoara

FC Baia Mare Minerul Lupeni

FCM Târgoviște – Poli II Timișoara

Unirea Alba Iulia – Unirea Dej

CFR Timișoara – CSM Rm. Vâlcea

FC Bihor Oradea – „U” Cluj

FCM Reșița – IS Câmpia Turzii

 

            Etapa  VIII-a 23 septembrie

Unirea Dej – Auxerre Lugoj

Minerul Lupeni – FCM Târgoviște

Poli II Timișoara Unirea Alba Iulia

IS Câmpia Turzii – FC Baia Mare

Dacia Mioveni – FC Caracal

Corvinul Hunedoara – FC Bihor Oradea

Gaz Metan Mediaș Building Vânju Mare

„U” Cluj – CFR Timișoara

CSM Rm. Vâlcea – FCM Reșița

 

            Etapa  IX-a 30 septembrie

Auxerre Lugoj – Poli II Timișoara

FC Caracal – Unirea Dej

Building Vânju Mare – Dacia Mioveni

FCM Târgoviște – FC Baia Mare

Unirea Alba Iulia Minerul Lupeni

CFR Timișoara Corvinul Hunedoara

FC Bihor Oradea – Gaz Metan Mediaș

CSM Rm. Vâlcea – IS Câmpia Turzii

FCM Reșița – „U” Cluj

 

            Etapa X-a  – 7 octombrie

Unirea Dej Building Vânju Mare

Minerul Lupeni – Auxerre Lugoj

Poli II Timișoara – FC Caracal

FC Baia Mare Unirea Alba Iulia

IS Câmpia Turzii – FCM Târgoviște

Dacia Mioveni – FC Bihor Oradea

Corvinul Hunedoara – FCM Reșița

Gaz Metan Mediaș – CFR Timișoara

„U” Cluj – CSM Rm. Vâlcea

 

            Etapa  XI-a 14 octombrie

Auxerre Lugoj – FC Baia Mare

FC Caracal Minerul Lupeni

Building Vânju Mare – Poli II Timișoara

Unirea Alba Iulia – FCM Târgoviște

CFR Timișoara – Dacia Mioveni

FC Bihor Oradea – Unirea Dej

„U” Cluj – IS Câmpia Turzii

CSM Rm. Vâlcea Corvinul Hunedoara

FCM Reșița – Gaz Metan Mediaș

 

            Etapa XII-a 21 octombrie

Unirea Dej – CFR Timișoara

Minerul Lupeni Building Vânju Mare

Poli II Timișoara – FC Bihor Oradea

FC Baia Mare – FC Caracal

FCM Târgoviște – Auxerre Lugoj

IS Câmpia Turzii Unirea Alba Iulia

Dacia Mioveni – FCM Reșița

Corvinul Hunedoara – „U” Cluj

Gaz Metan Mediaș – CSM Rm. Vâlcea

 

            Etapa XIII-a 28 octombrie

Auxerre Lugoj Unirea Alba Iulia

FC Caracal – FCM Târgoviște

Building Vânju Mare – FC Baia Mare

CFR Timișoara – Poli II Timișoara

FC Bihor Oradea Minerul Lupeni

Corvinul Hunedoara – IS Câmpia Turzii

„U” Cluj – Gaz Metan Mediaș

CSM Rm. Vâlcea – Dacia Mioveni

FCM Reșița – Unirea Dej

Narcis Stefan

image_pdfVezi ca PDFimage_printPrintează articolul

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.