Încă un pas spre promovare

CS Municipal a mai obținut o victorie în Divizia B:

Arena Oltchim a purtat noroc echipei vâlcene CS Municipal, la primul meci derulat acolo. Elevii lui Costel Panăau jucat sâmbătăcu CFR Timișoara, un adversar incomod din „seria vest” a Ligii a doua. Din fericire, atacantul Jovanovic și-a făcut pe deplin treaba, marcând de două ori, în minutele 8 și 36, pentru CS Municipal. Oaspeții nu au reușit decât săreducă din diferență, în repriza a doua, prin Enciu.

În cadrul rundei cu numărul 24 a „seriei vest” s-au consemnat rezultatele normale, primele clasate impunându-se fărăprobleme. Scorul etapei s-a înregistrat la Timișoara, unde echipa a doua a lui Poli a trecut la cinci goluri diferențăde FCM Târgoviște. O altăvictorie la scor a fost reușităde Minerul Lupeni, în meciul de teren propriu cu FC Baia Mare. Rezultatele etapei: Dacia Mioveni – Auxerre Lugoj 3 – 0, Gaz Metan Mediaș – FC Caracal 2 – 0, Corvinul Hunedoara – Building Vânju Mare 2 – 0, Minerul Lupeni – FC Baia Mare 4 – 0, Poli II Timișoara – FCM Târgoviște 6 – 1, Unirea Dej – Unirea Alba Iulia 0 – 2, CSM Râmnicu Vâlcea – CFR Timișoara 2 – 1, „U” Cluj – FC Bihor Oradea 1 – 0, IS Câmpia Turzii – FCM Reșița 1 – 0.

Clasament

1. „U” Cluj                    24  15    6    3   34-14         51p

2. CSM Rm. Vâlcea         24  14    3    7   30-21         45p

3. Minerul Lupeni           24  13    2    9   32-25         41p

4. Dacia Mioveni            24  11    7    6   27-17         40p

5. IS Câmpia Turzii         24  10    7    7   23-21         37p

6. FCM Târgoviște         24  10    6    8   21-23          36p

7. Poli II Timișoara         24    9    8    7   34-21         35p

8. Unirea Alba Iulia         24    9    8    7   21-19         35p

9. FCM Reșița                 24    9    6    9   25-19         33p

10.Corvinul Hunedoara    24    8  10    6   33-23         34p

11.FC Caracal                 24  10    2  12   26-27         32p