Acasă Arhiva 2 Vom avea turul II de scrutin în peste 31 de localități

Vom avea turul II de scrutin în peste 31 de localități

Încă două săptămâni de zile, vor mai avea emoții candidații din 31 de localități. Din câte se poate observa, lupta se va da între candidații PSD, PD-l și PNL. Probabil că la votul din 15 iunie va conta și cine va fi președintele Consiliului județean Vâlcea, pentru că este bine știut faptul că apartenența politică a președintelui Consiliului Județean este foarte importantă. În rândurile de mai jos, văprezentăm situația candidaților „calificați” în turul doi de scrutin al alegerilor locale.

Drăgășani – Alin Pavelescu (PNL) contra Cristian Nedelcu (PSD)

Ocnele Mari – Radu Gheorghe (PSD) contra Petre Iordache (PDL)

Horezu – Constantin Nițu (PDL) contra Gheorghe Niță(PNL)

Brezoi – Elena Corotchi (PDL) contra Robert Schell (PNL)

că limănești – Ilie Amuzan (PSD) contra Petre Dulcea (PDL)

Băile Olănești – Ioan Filip (PDL) contra Gheorghe Ciucă (PNL)

Bălcești – Ion Curelaru (PSD) contra Constantin Negri (PDL)

Voineasa – Gheorghe Dobrin (PSD) contra Gheorghe Stanciu (PNL)

Berbești – Dumitru Gioga (PSD) contra VintilăChelcea (PNL)

Băbeni – Ion Bărbuș (PSD) contra Ștefan Bogdan (PDL)

Malaia – Gheorghe Vangu (PDL) contra Ion Dulcea (PSD)

Câineni – Ion Neculaie (PDL) cu Relu Sporiș (PC)

Boișoara – Petre Popescu (PNL) contra Valerian Popa (PSD)

Vaideeni – Ivan Jinaru (PC) contra Adam Jinaru (PNL)

Costești – Ion Soican (PSD) contra Valeriu Popescu (PNL)

Stoenești – Ion Mateescu (PSD) contra Elisabeta Niță(PDL)

Bujoreni – Alexandru Roșu (PSD) contra Constantin Stoian (PNL)

Păușești-Măglași – Alexandru Dediu (PC) contra Gheorghe Oprescu (PSD)

Slătioara – Constantin Ghimiș (PDL) contra Sorin Romcescu (PSD)

Mateești – Nicolae Stănișor (PC) contra Gheorghe Manasia (PNL)

Sinești – PSD contra Mihai Rusie (PNL)

Copăceni – Nicolae Mazilu (PDL) cu Constantin Georgescu (PSD)

Cernișoara – Mihai Ionescu (PSD) cu Iulian Salomia (PC)

Frâncești – Daniel Nicolaescu (PSD) cu Nicolae Cazacu (PNL)

Mihăești – Nicolae Stănică (PNL) contra Constantin Bărzăgeanu (PIN)

Milcoiu – Gheorghe Ceaușu (PSD) cu Dan Mușat (PNG-CD)

Popești – Constantin Șerban (PNL) cu Alin Popescu (PNÎ-CD)

Lăpușata – Aurelian Cornoiu (PC) contra Ion Zărnescu (PDL)

Roești – Mircea Bălan (PDL) contra Gheorghe Drăghici (PSD)

Stoilești – Traian Ionescu (PSD) contra Marian Obogeanu (PNL)

Olanu – Dumitru că lugărașu (PDL) contra Gheorghe Anghel (PNL)

Ionești – Ion că tănoiu (PNL) cu Constantin Neagoe (independent)

Lădești – Sabin Dragnea (PSD) contra Ilie Dobre (PC)

Livezi – Alexandrina Ivan (PC) contra Ștefan Verdeș (PDL)

Fârtățești – Nicolae Voicescu (PSD) contra Doru Popa (PDL)

Drăgoești – PSD contra Emilian Isuf (PNL)

Stănești – Mugurel (PC) contra Ionel Michiu (PNL)

Măciuca – Maria Floroiu (PNL) cu Remus Popa (PDL)

Mitrofani – contra Lupu Răspopescu (PNL)

Gușoeni – Nicolae Concioiu (PSD) contra Ioana Nicolae (PNG-CD)

Ghioroiu – Ilie Bădescu (PIN) cu Aurel Dumitru (PNL)

Laloșu – Ion Toma (PSD) contra PNL

Făurești – PSD contra Danil Măciuceanu (PNL)

Valea Mare – Constantin Briceag (PSD) cu Dumitru Niță(PDL)

Voicești – Valeriu Mihăescu (PNL) cu Marin Vătafu (PSD)

Ștefănești – Ilie Militaru (PNL) contra Gheorghe Mitrache (PSD)

Lungești – Ion Pătru (PNL) contra Ion Chesnoiu (PDL)

Magda Tolea

image_pdfVezi ca PDFimage_printPrintează articolul

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.