CSM iar a comis-o

gruparea din Zăvoi a pierdut derbiul cu Jiul și a că zut în subsolul clasamentului n atmosfera este incendiarăla gruparea vâlceană , iar Ilievski are postul amenințat

CS Municipal a făcut cel de-al doilea pas greșit pe propriul teren. După egalul din prima rundăcu Arieșul Turda, elevii lui Nicola Ilievski au primit vizita minerilor de la Petroșani și cei peste 2500 de spectatori așteptau un succes al oltenilor care-i să-i propulseze pe podiumul clasamentului. Municipalii au început în forțăîntâlnirea și puteau deschide scorul încă din minutul 7 dar Câju a nimerit bara După un șut puternic. Juniorul Băltățeanu a reluat mingea slab și poarta lui Zdrâncă a rămas intactă. După alte cinci minute, argentinianul Facundo a luat o acțiune pe cont propriu, dar a fost individualist și în locul unei pase în careu a preferat șutul și mingea a ajuns în plasa laterală. Treziți din pumni, ortacii lui Antohi au pus stăpânire pe mijlocul terenului și au devenit din ce în ce mai periculoși. Cojocaru și Apetrei au șutat puternic spre poarta vâlceană , dar Adi Rusandu a reușit săpareze. Portarul vâlcenilor nu a mai putut face nimic în minutul 37, atunci când Câmpeanu s-a trezit singur în careul advers și a reluat simplu, cu capul, pentru 0-1. Acesta a fost și scorul la pauză, dar toată lumea aștepta ca elevii lui Ilievski sărăstoarne scorul în mitanul secund. Nu a fost cazul pentru că fostul atacant din Zăvoi, Adi Câmpeanu, a punctat din nou în minutul 57, profitând de o greșealăde începător a lui Bogdan Vișa. până la final a fost un meci de-a șoarecele și pisica, CSM încercând fără succes săcreeze pericol la poarta ortacilor. Jiul s-a impus cu 2-0 și gruparea din Zăvoi a că zut pe locul 11. În următoarea etapămunicipalii se deplaseazăla Deva pentru întâlnirea cu Mureșul.

Trandafir și-a dat demisia apoi a retras-o. Ilievski a vrut săplece. Fotbaliștii joacă pe eugenii

La câteva minute de la terminarea meciului, președintele Alin Trandafir și-a dat demisia: „Plec, nu mai suport. Vreau săies din acest sistem. Decizia mea este irevocabilă”. Luni dimineață, însă , După o discuție cu primarul Gutău, Trandafir a revenit asupra deciziei. Tehnicianul macedonean, Nicola Ilievski, a vrut și el săîși dea demisia, dar a fost convins de fotbaliști sămai rămână . Totuși, în cazul unui nou eșec, la Deva, fostul selecționer al Macedoniei va trebui să-și facă bagajele. În etapele viitoare, fotbaliștii de la CSM au primele blocate.

7. CFR Timișoara 3 1 2 0 1-0 5 (-1)

8. Minerul Lupeni 3 1 1 1 2-1 4 (-2)

9. Dacia Mioveni 3 1 1 1 4-4 4 (-2)

10. Mureșul Deva 3 1 1 1 4-4 4 (+1)

11. CSM Rm. Vâlcea 3 1 1 1 3-3 4 (-2)

12. U Cluj 3 1 0 2 4-5 3 (0)

13. ISCT 3 1 0 2 2-4 3 (0)

14. Inter Pitești 3 1 0 2 4-7 3 (-3)

15. Arieșul Turda 3 0 2 1 2-4 2 (-1)

16. ACU Arad 3 0 1 2 3-6 1 (-5)