CSM a pierdut la Salonta

Fotbal, Liga a II-a

” municipalii s-au îndepărtat la două puncte de promovare dar încă mai speră

CS Municipal a început meciul de la Salonta cu gândul de a cuceri cele trei puncte și de a reveni pe una din pozițiile care la finele campionatului duc în primul eșalon. Alin Artimon a încercat săsurprindăși l-a introdus din primul minut pe Daniel Orac dar primele ocazii le-au aparținut gazdelor. Laurențiu Rus a șutat puternic de două ori dar Perianu a fost la post și a reușit săpareze. După ce Cigan a ratat și el de la 3 metri distanțăde poarta oltenilor, vâlceanul Câju a pătruns spre poarta orădenilor, a fost faultat clar de Salamon și centralul Florin Miron a arătat punctul cu var. Tot Câju a executat lovitura de la 11 metri dar Huțan a apărat. Vâlcenii au mai ratat o mare ocazie prin Pasăre, a că rui „scă riță ” a greșit ținta dar cei care au marcat au fost ardelenii. În chiar ultimul minut al primului mitan, Străuț a centrat și Dochița a punctat din fața porții profitând de marcajul defectuos al apărării vâlcene. În partea a doua a meciului elevii lui Alin Artimon au alergat După egalare și în minutul 53 Stromajer a nimerit bara de la 25 de metri distanță, prevestind golul. În minutul 66 Disney a egalat pentru CSM, la numei trei minute După ce intrase în teren în locul lui Orac și gruparea olteanămai avea la dispoziție suficient timp pentru a obține victoria. Finalul partidei a fost animat și ambele echipei au încercat sădea lovitura. Gârlăa ratat singur cu poarta goalăspre disperarea băncii tehnice a vâlcenilor iar în minutul 86 Liberty a dat lovitura de grație. Ghiț a declanșat un contraatac iar Chiș a șutat perfect în colțul lung al porții apărate de Perianu și a adus toate cele trei puncte formației sale. Finalmente a fost 2-1 și CSM se îndepărteazăde promovare. Echipei din Zăvoi îi rămâne doar săspere că va reuși săse impunăîn meciurile directe cu Unirea Alba Iulia și FCM Târgu Mureș. ” toată lumea spune că jucă m cel mai frumos fotbal. Din păcate, ratăm foarte mult și ne lipsesc rezultatele. Încă mai sperăm „, a concluzionat tehnicianul Alin Artimon.